Parapety zewnętrzne

Parapety zewnętrzne - województwo śląskie

Parapety zewnętrzne to nieodzowny komponent wnęki okiennej i estetyczne wykończenie każdego okna. Warto zadbać, by pasowały do elewacji oraz aranżacji całego budynku i otoczenia, a także, by spełniały swoje funkcje.

 

Zadania parapetów zewnętrznych

Parapety umieszczone na zewnątrz obiektu pełnią po pierwsze funkcję dekoracyjną oraz wykończeniową. Powinny być zharmonizowane z cokołem, pokryciem dachu, kolorem okna i elewacji. Parapety zewnętrze są stosowane również ze względu na swoją praktyczność – w celu ochrony ścian przed nasłonecznieniem, opadami i wysokimi temperaturami.

 

Rodzaje parapetów zewnętrznych

Funkcjonalność parapetów zależy od specyfiki materiałów, z jakich zostały wykonane. Swoje zadanie najlepiej zrealizuje tworzywo odporne na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV, a także zarysowania czy przebarwienia. Ważne jest, by materiał był odporny na działanie środków chemicznych, czyniąc parapet łatwym do utrzymania w czystości. W naszej ofercie znajdą Państwo parapety: 

  • stalowe
  • stalowe laminowane
  • stalowe softline
  • stalowe laminowane softline 
  • stalowe lakierowane
  • stalowe lakierowane softline
  • aluminiowe
  • aluminiowe imitacja płytki
  • granitowe 

Produkty

Parapety aluminiowe

 

Lekkie blachy w zewnętrznym wykończeniu okien są chętnie wybierane nie tylko ze względu na niższą cenę. Parapety aluminiowe cechują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki malowaniu są odporne na działanie intensywnych promieni słonecznych, wilgoci, zmiennych temperatur. Takie blachy dają również szerokie możliwości w zakresie dostosowania ich wyglądu na etapie produkcji. Szeroki wybór rozmiarów i kolorów sprawia, że łatwo znaleźć model pasujący zarówno do wnęki okiennej, jak i całej elewacji.

 

Parapety stalowe-laminowane

 

Zewnętrzne wykończenie okien ma znaczenie nie tylko funkcjonalne, lecz także estetyczne. Parapety stalowe – laminowane łączą w sobie wykonanie z odpornej na czynniki zewnętrzne, twardej blachy wzmocnionej cynkowaniem oraz lakierowaniem proszkowym, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem, wilgocią i zmianami temperatury przez długie lata. Okleina pokryta warstwą specjalnej folii PCV zapewnia unikalny wygląd wykończenia - może ono realistycznie imitować różne rodzaje drewna lub chociażby grafit.

 

Parapety stalowe laminowane softline

 

Jeśli szukasz wykończenia zewnętrznej wnęki okna, który doda budynkowi niebanalnego charakteru, warto sprawdzić nowoczesne opcje. Parapety stalowe laminowane Softline wyróżnia ich unikalny styl gwarantowany przez delikatne, zaokrąglone wykończenie. Obłe krawędzie zapewniają lepsze spływanie wody opadowej oraz dodają subtelności wyglądowi budynku. Uwagę przyciągają również ich parametry – odporna na szkodliwe czynniki blacha połączona z dodatkowymi warstwami sprawia, że nie tracą nieskazitelnego wyglądu przez wiele sezonów.

 

Parapety stalowe

 

Elegancja często wiąże się z prostotą - nie tylko we wnętrzach, lecz także na zewnątrz budynków. Dla tych, którzy doceniają minimalizm przygotowaliśmy parapety stalowe. Uniwersalność zapewnia im nie tylko stonowany wygląd i kolorystyka, lecz także dobre dopasowanie ich parametrów technicznych do różnych ram okiennych. Dobrze współgrają z drewnem, aluminium i PVC. Malowanie proszkowe oraz odporna na uszkodzenia blacha to połączenie, które umożliwia utrzymanie wnęki okiennej w nienagannej czystości.

 

Parapety stalowe Softline

 

Nowoczesne wykończenie, które nada elewacji niepowtarzalny charakter. Parapety stalowe Softline to uniwersalna propozycja, która łączy w sobie wizualny minimalizm oraz wysokie walory użytkowe. Dodatkowa powłoka ochrona skutecznie zabezpiecza elementy przed korozją oraz wpływem zewnętrznych czynników, dzięki czemu możesz liczyć na znacznie dłuższą żywotność. Do wyboru szeroka gama wariantów kolorystycznych.

 

Parapety stalowe lakierowane

 

Doskonała propozycja dla miłośników klasycznych rozwiązań projektowych. Parapety stalowe lakierowane łączą w sobie dość wyrazisty profil oraz niezwykle atrakcyjną gamę barw — od odcieni z palety RAL, aż po propozycje imitujące drewno. Elementy zostały skutecznie zabezpieczone przed wpływem wilgoci i promieni słonecznych. Jeśli szukasz propozycji o uniwersalnym charakterze, jesteś we właściwym miejscu.

 

Parapety stalowe lakierowane Softline

 

Zaokrąglony profil parapetów stalowych lakierowanych Softline niesie za sobą ogromny potencjał aranżacyjny. W przypadku podstawowych wariantów kolorystycznych (grafit i brąz) dodają one wrażenia nowoczesnego minimalizmu. Odcienie przywodzące na myśl naturalne drewno wyglądają natomiast szlachetnie i klasycznie. Gdy dodać do tego korzystne walory użytkowe oraz dużą żywotność, mamy do czynienia z niezwykle atrakcyjną propozycją.

 

Parapety aluminiowe - imitacja płytki

 

Propozycja dla miłośników klasycznych elewacji, którzy nie chcą jednak rezygnować z wygody, prostego montażu oraz niskich wymagań w zakresie konserwacji. Parapety aluminiowe imitujące płytę klinkierową to doskonały kompromis pomiędzy tradycją a nowoczesnością — powierzchnia elementów została skutecznie zabezpieczona przed słońcem, wilgocią oraz temperaturą. Oferujemy również szeroką gamę kolorów do wyboru.

 

Parapety granitowe

 

Trudno o bardziej szlachetne, a zarazem korzystne z użytkowego punktu widzenia rozwiązania niż parapety granitowe. Wysoka odporność na ścieranie, mróz oraz inne czynniki atmosferyczne to zaledwie jedna strona medalu. Równie istotny jest aspekt wizualny — charakterystyczne ziarno nada praktycznie każdej elewacji nieco bardziej podniosły charakter. Nasza oferta to szeroki wybór wariantów, które różnią się nie tylko barwą, ale także strukturą.