Montaż rolet zewnętrznych

Od dawna wiadomo, że rolety zewnętrzne charakteryzują się wysokim standardem bezpieczeństwa i stanowią doskonały pomysł na zewnętrzną aranżację budynku.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór rolet i przesłon okiennych: od rolet dzień-noc aż po rolety zewnętrzne, wykonane z wysokiej jakości tworzyw. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu firmowego w Bytomiu. Warto dodać, że obsługujemy klientów z całego Śląska, dostarczając im wysokiej jakości bramy garażowe i rolety, oferujemy również ich montaż. Jak samodzielnie montować nasze rolety zewnętrzne, by cieszyć się ich funkcjonalnością i praktycznym zastosowaniem przez wiele lat? 

 

Jak zamontować rolety zewnętrzne?

Montaż rolet zewnętrznych to proces, który możesz wykonać w kilku prostych krokach. Pierwszym z nich będzie przygotowanie niezbędnych elementów. Sprawdź, czy roleta zawiera (zgodnie z instrukcją) wszystkie części do montażu. Wybierz odpowiednie kołki do montażu na elewacji (styropian, beton, cegła, pustak). Następnie sprawdź wymiary rolet. Jeśli wszystko się zgadza, możesz rozpoczynać montaż swojej rolety zewnętrznej.

 

Zacznij od wykonania otworu w ścianie, którym do wewnątrz budynku przeprowadzona zostanie linka lub przewód sterujący. Następnie zamontuj profil adaptacyjny na górnej części ramy okiennej lub na nadprożu. Kolejnym krokiem będzie montaż prowadnic na ramie okiennej lub na ścianie (zależnie od rodzaju rolety). Następnie na zamontowany wcześniej profil adaptacyjny załóż skrzynkę okienną. Należy ją odpowiednio zespolić z ramą. Służą do tego specjalne łączniki. Jeśli Twoja roleta jest dłuższa niż 2,5 m, skrzynkę należy dodatkowo zamocować do nadproży. Do wcześniej przygotowanego otworu należy włożyć linkę, taśmę lub przewód sterujący. Ostatnim krokiem jest zamontowanie nawijarki linki lub taśmy sterującej na zewnątrz okna. Jeśli posiadasz roletę sterowaną elektrycznie, wykonaj niezbędne połączenia, zgodnie z instrukcją. Jeśli posiadasz roletę elewacyjną, po sprawdzeniu popranego działania uszczelnij wszystkie miejsca styków silikonem.

 

Zachęcamy do skorzystania z naszej usługi montażu zewnętrznych rolet.