Rolety zewnętrzne podtynkowe

Przekrój produktu

Rolety podtynkowe to rolety, które stosuję się zarówno w nowo budowanych obiektach, jak również w obiektach już istniejących – w tym przypadku należy wykonać zmiany istniejącego nadproża. System ten powoduje bardzo estetyczny efekt końcowy. 

 

Podniesiona roleta podtynkowa jest praktycznie niewidoczna zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Skrzynkę montuje się od strony zewnętrznej w nadprożu i zabudowuje dowolnym materiałem wykończeniowym takim jak np. klinkier czy też tynk – staję się ona wówczas niewidoczna.

 

System rolet podtynkowych zapewnia doskonały poziom izolacji termicznej i akustycznej nie naruszając konstrukcji nadproża. Doskonale sprawdza się w domach pasywnych. Konserwacja i serwis rolety odbywa się bez naruszania prywatności domowników w związku z umiejscowieniem klapy rewizyjnej rolety na zewnątrz budynku. Rolety podtynkowe to zarówno świetne właściowści izolacyjne jak również doskonały efekt wizualny.

Sterowanie

Ręczne

Sterować ręcznie roletą mogą Państwo przy pomocy poniższych elementów:

– zwijacz na taśmę lub linkę
– zwijacz na korbę

Automatyczne

Sterowanie automatyczne odbywa się za pośrednictwem takich elementów jak:

– wyłącznik podtynkowy lub natynkowy
– nadajnik jedno lub wielokanałowy
– pilot jedno lub wielokanałowy
– sterowniki i przekaźniki

Bezpieczeństwo

W celu poprawienia bezpieczeństwa do rolet stosuje się: 

– zamki baskwilowe montowane w listwie dolnej rolety
– rygle ręczne lub automatyczne
– wieszaki samoblokujące
– sprężyny

Energooszczędność

Przez okna ucieka nawet do 25% energii cieplnej. Okno wyposażone w rolety zewnętrzne pozwala zaoszczędzić i zminimalizować te straty. Pianka poliuretanowa, którą jest wypełniony pancerz rolety, cechuje się wysokim współczynnikiem izolacyjności. 

 

Przestrzeń która powstaje między oknem a zamkniętą roletą pełni rolę izolatora. W związku z powyższym rolety zewnętrze to produkt, który realnie pomoże w oszczędzaniu, będąc jednocześnie wygodnym i estetycznym elementem każdego domu.

Galeria produktu