Rolety zewnętrzne natynkowe

Natynkowe rolety zewnętrzne to skuteczny system zabezpieczający wnętrze budynku przed intensywnym nasłonecznieniem oraz nagrzaniem pomieszczenia w okresie letnim, jak również przed utratą ciepła w sezonie zimowym. Stanowią także dobre zabezpieczenie antywłamaniowe, pełniąc funkcję dodatkowej bariery do pokonania przez sprawcę. Idealnie sprawdzą się w przypadku budynków mieszkalnych, obiektów hotelowych, restauracji oraz biur firmowych.

 

Montaż rolet zewnętrznych jest wyjątkowo prosty i szybki, dzięki czemu można w dowolnym czasie zdemontować elementy lub pozostawić je na cały rok. Trwałe elementy konstrukcji gwarantują wieloletnią funkcjonalność.

Przekrój produktu

Rolety natynkowe przeznaczone są w głównej mierze do stosowania w istniejących budynkach, ale można je również zastosować w obiektach nowobudowanych. Dzięki bogatej palecie kolorów są one doskonałym elementem dekoracyjnym. 

 

Idealne dopasowanie do wyglądu budynku uzyskać można dzięki jednej z trzech dostępnych skrzynek rolet natynkowych:

– skrzynka ścięta pod kątem 45 stopni – system SK
– półokrągła – system SKP
– okrągła – system SKO 

Montaż skrzynki wykonuje się od strony elewacji budynku w dwojaki sposób: bezpośrednio na elewacji bądź też we wnęce okna. Konserwacja i serwis rolety odbywa się od strony zewnętrznej budynku.

 

Dodatkowo w tego typu roletach można zastosować niezależnie pracujący system moskitiery, który pozwoli uchronić i zabezpieczyć wnętrze budynku przed insektami, pozostawiając jednocześnie dostęp światła i powietrza.

 

Rolety natynkowe potrafią spełnić oczekiwania klientów szukających praktycznych i nowoczesnych rozwiązań. 

Sterowanie

Ręczne

Sterować ręcznie roletą mogą Państwo przy pomocy poniższych elementów:

– zwijacz na taśmę lub linkę
– zwijacz na korbę 

Automatyczne

Sterowanie automatyczne odbywa się za pośrednictwem takich elementów jak:

– wyłącznik podtynkowy lub natynkowy
– nadajnik jedno lub wielokanałowy
– pilot jedno lub wielokanałowy
– sterowniki i przekaźniki 

Bezpieczeństwo

W celu poprawienia bezpieczeństwa do rolet stosuje się: 

– zamki baskwilowe montowane w listwie dolnej rolety
– rygle ręczne lub automatyczne
– wieszaki samoblokujące
– sprężyny 

Energooszczędność

Przez okna ucieka nawet do 25% energii cieplnej. Okno wyposażone w rolety zewnętrzne pozwala zaoszczędzić i zminimalizować te straty. Pianka poliuretanowa, którą jest wypełniony pancerz rolety, cechuje się wysokim współczynnikiem izolacyjności.  

 

Przestrzeń która powstaje między oknem a zamkniętą roletą pełni rolę izolatora. W związku z powyższym rolety zewnętrze to produkt, który realnie pomoże w oszczędzaniu, będąc jednocześnie wygodnym i estetycznym elementem każdego domu. 

Galeria produktu