Rolety zewnętrzne nadprożowe

Rolety nadprożowe są przeznaczone do montażu na zewnątrz obiektów. Mocuje się je stabilnie do elementów konstrukcyjnych budynku. Stanowią skuteczną izolację termiczną oraz akustyczną, co przekłada się na znaczne oszczędności. Skrzynki nadprożowe są w pełni zabudowane, dzięki czemu nie psują wizualnych walorów elewacji. Oferujemy rolety sterowane ręcznie bądź automatycznie, a także specjalne dodatki podnoszące poziom bezpieczeństwa. Bogata paleta barw naszych produktów sprawia, że nadprożowe rolety zewnętrzne wpasują się idealnie w każdą aranżację okien.

Rolety nadprożowe

Profil aluminiowy PA-45 bez perforacji

Profil aluminiowy PA-39 bez perforacji

Profil PVC-37 perforowany

Profil PVC-52 perforowany

Przekrój produktu

Rolety nadprożowe są specyficznym rodzajem rolet i decyzję o ich zastosowaniu należy podjąć na etapie projektowania budynku. 

 

Skrzynia w tego typu roletach wykonana jest z twardego styropianu, który umieszcza się podczas wznoszenia murów.

 

Przy zastosowaniu specjalnych elementów rolet możliwe jest trwałe połączenie rolety z nadprożem budynku. W takim przypadku skrzynka jest niewidoczna i doskonale eliminuje uciekające straty ciepła. Po ulokowaniu skrzynki montuje się prowadnice wraz z pancerzem rolety.

Sterowanie

Ręczne

Sterować ręcznie roletą mogą Państwo przy pomocy poniższych elementów:

– zwijacz na taśmę lub linkę
– zwijacz na korbę

Automatyczne

Sterowanie automatyczne odbywa się za pośrednictwem takich elementów jak:

– wyłącznik podtynkowy lub natynkowy
– nadajnik jedno lub wielokanałowy
– pilot jedno lub wielokanałowy
– sterowniki i przekaźniki

Bezpieczeństwo

W celu poprawienia bezpieczeństwa do rolet stosuje się: 

– zamki baskwilowe montowane w listwie dolnej rolety
– rygle ręczne lub automatyczne
– wieszaki samoblokujące
– sprężyny

Energooszczędność

Przez okna ucieka nawet do 25% energii cieplnej. Okno wyposażone w rolety zewnętrzne pozwala zaoszczędzić i zminimalizować te straty. Pianka poliuretanowa, którą jest wypełniony pancerz rolety, cechuje się wysokim współczynnikiem izolacyjności. 

 

Przestrzeń która powstaje między oknem a zamkniętą roletą pełni rolę izolatora. W związku z powyższym rolety zewnętrze to produkt, który realnie pomoże w oszczędzaniu, będąc jednocześnie wygodnym i estetycznym elementem każdego domu.

Galeria produktu