Parapety wewnętrzne z konglomeratu kamiennego

Trwały i niezwykle estetyczny parapet wewnętrzny z konglomeratu kamiennego. Jest to doskonałe rozwiązanie w stylu loft do salonu, sypialni oraz pokoju dziecięcego, gdzie oprócz walorów wizualnych szczególne znaczenie mają wytrzymałość oraz łatwa konserwacja. 

 

Proponowany przez nas model parapetu to jednolita bryła do 60 cm szerokości. Maksymalna długość parapetu (w formie ciągłej) to 305 cm. Nasza oferta obejmuje wiele atrakcyjnych wariantów kolorystycznych — od bieli w różnych odsłonach, poprzez szarości, beże i brązy, a na czerni kończąc — tak aby umożliwić możliwie najbardziej precyzyjne odwzorowanie wizji aranżacyjnej w stylu loft  naszych klientów.

 

Konglomerat - właściwości

W kontekście przemysłowym jest to materiał powstały z odpowiednio wyselekcjonowanych kamieni naturalnych oraz wysokiej jakości spoiwa — w tym przypadku żywicy epoksydowej. Produkt ten charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz eksploatacyjne, w tym pękanie, zgniatanie czy rysowanie. Istotnym elementem, do którego przykładamy szczególną uwagę, jest dobór surowca do produkcji konglomeratu — produkty dostępne w naszej ofercie powstały z kamieni pierwszego gatunku, bez żadnych mikroubytków, które mogłyby negatywnie wpływać na trwałość parapetu.

Właściwości fizyczne konglomeratu wymykają się prostym kategoriom, gdyż są silnie związane z charakterystyką pierwotnego surowca. Z tego powodu trudno jednoznacznie określić współczynnik twardości oraz wytrzymałości tego tworzywa. Warto jednak zaznaczyć, że z racji zastosowania spoiwa nierzadko jest on bardziej korzystny niż w przypadku pierwotnej skały. Stosunek kamienia naturalnego do żywicy z reguły wynosi 95 do 5.

 

Parapet z konglomeratu — rozwiązanie na lata

Prezentowana rodzina produktów to sprawdzone i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, które opracowane zostało, by służyć przez lata. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Grubość parapetu wynosi 2 cm i 3 cm. Maksymalna długość parapetu z konglomeratu (w jednym elemencie) to 305 cm.

Parapet wykonany jest z kamienia pierwszego gatunku.