Parapety imitujące płytki

Jeśli szukasz nowoczesnych i — co najważniejsze — trwałych rozwiązań dla swojej elewacji, a jednocześnie klasyczna estetyka pozostaje bliska Twojemu sercu, parapety imitujące płytki mogą okazać się właśnie tym, czego potrzebujesz! Czy jednak, poza warstwą wizualną, aluminiowe elementy mogą w ogóle konkurować z wariantem klinkierowym? Na to oraz na wiele innych pytań odpowiadamy poniżej. Przekonajmy się!

Imitacja płytek — czy warto postawić na parapety aluminiowe?

Odpowiadając krótko — warto! Aluminiowe parapety imitujące płytki to funkcjonalne rozwiązanie, które należycie zabezpieczy Twoją elewację przed wilgocią oraz ściekającą wodą deszczową. Wysoka wytrzymałość na warunki zewnętrzne — nie tylko opady, ale również intensywne promienie UV — spotyka się tutaj z trwałością mechaniczną. Nie musisz się zatem martwić, że nieuważne uderzenia, gradobicia i inne potencjalnie groźne działania uszkodzą strukturę elementu. W porównaniu do opcji klinkierowej mamy tutaj również do czynienia z dużo szybszym montażem, co w przypadku domów ze sporą powierzchnią wnęk okiennych może mieć decydujące znaczenie.

 

Nie ulega jednak wątpliwości, że to wizualna warstwa odgrywa tutaj pierwszoplanową rolę. Klasyczny wzór z powodzeniem imituje tradycyjny układ płytek, a młotkowana powierzchnia metalu nadaje elementowi specyficzną fakturę — z daleka efekt jest praktycznie nie do odróżnienia! Dodatkową zaletą jest również cała gama dostępnych kolorów — począwszy od ceglanego brązu, aż po głęboki grafit. Dzięki temu z łatwością zadbasz o spójną estetykę całej elewacji.

Parapety imitujące płytki — atrakcyjna alternatywa dla klinkieru

Nie ulega wątpliwości, że aluminiowe parapety to świetne rozwiązanie dla osób szukających sprawdzonych rozwiązań o dużej żywotności. Więcej informacji na temat tego rodzaju elementów znajdziesz w pozostałych artykułach na naszej stronie internetowej.

Powrót