W jaki sposób dokonać pomiaru pod rolety wewnętrzne?

Nie od dziś wiadomo, że rolety stanowią jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych typów przesłon okiennych. Producenci i dystrybutorzy oferują nam szeroki asortyment produktów, które doskonale sprawdzają się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w biurach czy pomieszczeniach komercyjnych. Szeroki segment rynku stanowią rolety montowane na zewnątrz budynku, jednak niezwykle wygodną i znacznie tańszą alternatywą są rolety wewnętrzne. Ich wielką zaletą jest fakt, że mogą być one montowane na dowolnym wymiarze okna oraz bez względu na jego umiejscowienie. Szeroki wybór rolet wewnętrznych pozwala na wybór optymalnego rozwiązania do sterowania ilością światła w pomieszczeniu. Coraz popularniejsze są rolety dzień-noc, które łączą w sobie funkcjonalność oraz bogatą estetykę. Są lekkie, a ich mocowanie nie wymaga dużej ilości miejsca. Na dodatek rolety te w ciągu dnia zapewniają odpowiedni dopływ światła, zaś w nocy pozwalają zachować komfort i dyskrecję.

Pomiar okna pod roletę wewnętrzną

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na montaż rolet dzień-noc, czy innych rolet wewnętrznych, przed ich zakupem należy dokładnie zmierzyć okno, by dopasować optymalne wymiary przesłony. Producenci rolet oferują szeroką gamę długości i szerokości swoich produktów. W standardzie możemy znaleźć rolety różniące się od siebie nawet o 1 centymetr. Dzięki temu bez trudu dopasujemy roletę na swoje okno, znając niezbędny wymiar. Jak więc wymierzyć nasze okno do montażu rolety wewnętrznej?

 

Podstawowym wymiarem, który musimy ustalić, jest długość i szerokość okna. W przypadku rolety dzień-noc, której konstrukcja przypominana miniroletkę, pomiar skrzydła należy wykonać od krawędzi do krawędzi listwy okiennej. Listwa okienna to część ramy okiennej najbliższa szybie. Zazwyczaj szerokość listwy to ok. 1-1,5 cm. Poprawnie zmierzona wysokość skrzydła będzie obejmowała więc wysokość szyby oraz wysokości górnej i dolnej listwy. Podobnie z szerokością okna. Tu również pod uwagę bierzemy szybę oraz występującą po obu stronach listwę okienną. Jeśli wymiar rolety nie będzie odpowiadał wymiarowi listwy, roleta będzie zbyt wąska (powstanie prześwit) lub za szeroka (będzie wyglądała nieestetycznie). Decydując się na rolety wewnętrzne z prowadnicami, należy dodatkowo zmierzyć odległość od końca ramy do końca wnęki okiennej. Pozwoli to na swobodne otwarcie okna przy uwzględnieniu bocznej prowadnicy oraz systemu mocującego. Zachęcamy do zakupu naszych rolet dzień-noc. Siedziba naszej firmy mieści się w Bytomiu, lecz obsługujemy klientów z terenu całego województwa śląskiego.

Powrót