Jak dobrać kolor parapetu do okien ciemnych, a jasnych?

Remontując czy urządzając od podstaw mieszkanie lub dom, warto wybrać takie elementy aranżacji wnętrz, które będą spójne z pozostałą częścią pomieszczenia, ale też będą przyjemne dla oka. Parapety to niezwykle kluczowy element wykończeniowy wnętrz.

Jak dobrać kolor parapetu zewnętrznego do jasnej stolarki?

Na rynku dostępnych jest wiele parapetów, które różnią się między sobą kolorystyką, materiałami wykonania czy rozmiarami. Dobór koloru parapetu zewnętrznego to jeden z kryteriów, którym trzeba się kierować, bowiem jest to element na lata.

 

Przede wszystkim produkt powinien być dostosowany do odcienia dachu, ścian czy cokołu. Warto wziąć pod uwagę względy finansowe, bowiem rozpiętość kosztowa parapetów zewnętrznych jest ogromna. Według obowiązujących zasad w praktyce architektonicznej, najlepiej wykonać aranżację budynku w maksymalnie dwóch-trzech kolorach.

Idealny kolor parapetu wewnętrznego istnieje?

W przypadku parapetów wewnętrznych, do najpopularniejszych zaliczamy te wykonane z MDF. Posiadając brązowe okna, świetnym rozwiązaniem będzie dobór parapetów na zasadzie podobieństwa. W tym przypadku idealnie sprawdzą się modele z MDF w odcieniach drewna, bowiem wyglądają bardzo efektownie i elegancko. Dużą popularnością cieszy się kolor – orzech, który wprowadza do wnętrza przytulny klimat. Ponadto struktura drewna ociepla aranżację pomieszczenia i pomoże podkreślić jego styl, np. skandynawski lub rustykalny.

 

W przypadku stolarki utrzymanej w odcieniu złoty dąb, warto dobrać parapet wewnętrzny w jaśniejszym tonie. Elementy wykonane z MDF świetnie się tu sprawdzą, bowiem ich kolor czy strukturę można łatwo dopasować do całej aranżacji, głównie ze względu na szeroki wybór oklein i lakierów. Do okien w odcieniu złoty dąb można także dobrać modele parapetów w kolorach ziemi, czyli w brązach, beżach i szarościach.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną paletą barw parapetów zewnętrznych i wewnętrznych. Jest to wybór na długie lata, dlatego powinien być przemyślany. Chętnie podpowiemy i pomożemy w wyborze.

Powrót