Parapety wewnętrzne z konglomeratu

W kategorii parapetów wewnętrznych bez wątpienia panuje duża różnorodność. Dla klienta, który nie jest ekspertem, liczba dostępnych rozwiązań — kształtów, materiałów i rodzajów wykończenia — może okazać się nieco przytłaczająca. Poniżej szczegółowo omawiamy charakterystykę modeli z konglomeratu. Poznaj charakterystykę oraz najważniejsze zalety i wady tego typu elementów, a następnie zdecyduj, co pomoże Ci zdecydować, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie!

Wszystko, co musisz wiedzieć o parapetach wewnętrznych z konglomeratu

Czym właściwie jest konglomerat? Materiał ten powstaje w wyniku połączenia rozdrobnionych ziaren kamienia — najczęściej marmuru lub kwarcu — oraz żywicy poliestrowej. Jest to dobra alternatywa dla tradycyjnych kamieni naturalnych, która niesie ze sobą szereg istotnych zalet dla użytkownika. Warto jednak zauważyć, że zawartość naturalnego surowca nadal przekracza 90%.

 

Jeśli chodzi o zalety, przede wszystkim warto tutaj wspomnieć, że jest to lżejsza opcja — waga elementów jest niższa niż kamienia naturalnego. Co więcej, konglomerat jest sporo tańszy od granitu.

 

Lista mankamentów jest natomiast stosunkowo krótka. Materiał ten niezbyt dobrze radzi sobie z bardzo wysoką temperaturą, jednak nie ma to żadnego znaczenia w przypadku parapetów — o ile nie będziesz na nich układać rozgrzanych do czerwoności garnków.

Konglomerat — doskonały sposób na parapety wewnętrzne

Jak widać, modele wewnętrze z konglomeratu to wszechstronne i przyjazne w użytkowaniu rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdym domu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie sprawdź również pozostałe wpisy na naszej stronie internetowej. Masz pytania? Skontaktuj się z nami już teraz!

Powrót