Parapety zewnętrzne – województwo śląskie

Parapety zewnętrzne to nieodzowny komponent wnęki okiennej i estetyczne wykończenie każdego okna. Warto zadbać, by pasowały do elewacji oraz aranżacji całego budynku i otoczenia, a także, by spełniały swoje funkcje.

Zadania parapetów zewnętrznych

Parapety umieszczone na zewnątrz obiektu pełnią po pierwsze funkcję dekoracyjną oraz wykończeniową. Powinny być zharmonizowane z cokołem, pokryciem dachu, kolorem okna i elewacji. Parapety zewnętrze są stosowane również ze względu na swoją praktyczność – w celu ochrony ścian przed nasłonecznieniem, opadami i wysokimi temperaturami.

Rodzaje parapetów zewnętrznych

Funkcjonalność parapetów zależy od specyfiki materiałów, z jakich zostały wykonane. Swoje zadanie najlepiej zrealizuje tworzywo odporne na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV, a także zarysowania czy przebarwienia. Ważne jest, by materiał był odporny na działanie środków chemicznych, czyniąc parapet łatwym do utrzymania w czystości. W naszej ofercie znajdą Państwo parapety:

  • aluminiowe,
  • stalowe laminowane,
  • softline,
  • stalowe,
  • stalowe softline,
  • granitowe.
Parapety stalowe
Są odporne na wilgoć, chemikalia, uszkodzenia mechaniczne czy odkształcenia. Produkuje się je ze stali ocynkowanej, którą w celu uchronienia parapetu przed korozją, maluje się proszkowo.
Parapety aluminiowe
Cechują się większą elastycznością i wytrzymałością. Są niepodatne na warunki atmosferyczne, skuteczniej wygłuszają dźwięk padającego deszczu.
Parapety softline
Charakteryzują się nowoczesnym, zaokrąglonym wykończeniem, co nadaje im subtelny i niepowtarzalny wygląd. Okażą się idealną kolekcją parapetów dla osób, które cenią sobie oryginalność oraz nietuzinkowy design.
Parapety stalowe laminowane
Okleinowane są folią PCV odporną na działanie czynników zewnętrznych, takich jak światło, promienie UV, wilgoć i temperatura.
Parapety granitowe
To bardzo eleganckie, stylowe, ale i kosztowne rozwiązanie. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na zaplamienia, ponadto granit nie odbarwia się i nie blaknie. Łatwo jest także utrzymać w czystości.