Jak wybrać bramę

Bez względu na to, czy posiadamy garaż wolnostojący, czy jest on połączony z budynkiem mieszkalnym, wybór odpowiedniej bramy garażowej stanowi nie lada wyzwanie. Podobnie jest w przypadku bram wjazdowych na teren posesji. Zwłaszcza współcześnie, gdy na rynku pojawiła się ogromna ilość różnego typu bram, zarówno manualnych, jak i automatycznych. Bramy segmentowe, roletowe, przesuwne ? każda z nich zapewnia wysoki komfort użytkowania i może stanowić gwarancję bezpieczeństwa dla naszego garażu, jak i posesji. Jak zatem wybrać najlepszą bramę? Czym kierować się, przeglądać oferty producentów? W końcu: jak przygotować się do montażu bramy wjazdowej lub garażowej? Czy lepiej sprawdzi się brama segmentowa, czy uchylna? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące bram znajdą Państwo w naszym poradniku.

Bramy wjazdowe

Wybór bramy wjazdowej zależy w dużej mierze od jej przewidywanego przeznaczenia. Należy przemyśleć, czy brama wykorzystywana będzie często, czy sporadycznie. Czy będą przez nią przejeżdżać wyłącznie samochody osobowe, a może dostawcze i ciężarówki? Wybierając bramę, warto postawić na solidność i wysoką jakość. Wybierając bramę wjazdową, możemy w zasadzie ograniczyć się do dwóch propozycji:

  • brama przesuwna,
  • brama dwuskrzydłowa.

Każda z nich ma swoje zalety, ale i wymagania, które muszą zostać spełnione, by zarówno montaż, jak i użytkowanie bramy przebiegało zgodnie z założeniami. Brama przesuwna stanowi alternatywę zarówno dla posesji firmowych, jak i mieszkalnych. Wielkim plusem tej bramy jest fakt, że jej użytkowanie nie wymaga zapewnienia miejsca w głąb posesji. W przypadku bram skrzydłowych musimy zabezpieczyć miejsce na swobodne otwieranie i zamykanie bramy. Jeśli chodzi o bramy przesuwne, kluczowa będzie wolna przestrzeń wzdłuż ogrodzenia. To tam zainstalowane zostaną prowadnice, które odpowiadają za otwieranie i zamykanie bramy przesuwnej.

Niezbędną rzeczą, o której należy pamiętać, przygotowując się do montażu bramy przesuwnej, jest wykonanie fundamentu pod bramę. Należy wykonać go, stosując się do zaleceń producenta bramy, który określa zarówno parametry samego fundamentu pod bramę, jak i montażu śrub fundamentowych.

Brama automatyczna czy ręczna?

Coraz częstszym standardem jest wybór bramy automatycznej. Bramy automatyczne stanowią niezwykłe udogodnienie, zwłaszcza w strategicznych wjazdach, które charakteryzuje wysoki stopień intensywności użytkowania. Automatyka do bram pozwala na szybkie, łatwe i niezawodne sterowanie bramą wjazdową. Zapewnia to oszczędność czasu oraz większy komfort użytkowania. Przed montażem bramy automatycznej należy wykonać wszystkie niezbędne instalacje i podłączenia, zgodnie z zaleceniami producenta.

Rodzaje bram garażowych

Planując montaż bramy garażowej, możemy również wybierać z szerokiej gamy dostępnych produktów. Jednym najpopularniejszych typów bram do garażu są bramy segmentowe. Składają się one z kilku połączonych ze sobą paneli, montowanych w specjalnych prowadnicach. Brama segmentowa z powodzeniem może być zamontowana nie tylko w domowym garażu, ale również w różnego rodzaju budynkach o przeznaczeniu przemysłowym, takich jak magazyny, centra logistyczne czy fabryki. Szeroki wybór dostępnych na rynku bram segmentowych pozwala wybrać bramę o dowolnej estetyce i kolorze. Możliwość dopasowania do różnego typu elewacji stanowi jeden z powodów, dla których bramy segmentowe cieszą się tak wielką popularnością. Do wyboru mamy zarówno bramy segmentowe zabudowane, jak i z zastosowaniem specjalnych prześwitów, zapewniających dopływ światła z zewnątrz. Brama segmentowa otwiera się do wewnątrz, przez co jej montaż wymaga odpowiedniej ilości miejsca na suficie w garażu. Przed montażem bramy segmentowej należy zapewnić odpowiednią przestrzeń na suficie, bez żadnych rur czy elementów oświetlenia, które mogłyby stanowić przeszkodę w zwijaniu bramy.

Bramy rolowane – śląskie

Bramy rolowane to rozwiązanie bardziej ekonomiczne. Brama taka otwiera się podobnie jak roleta zewnętrzna. Niewątpliwą zaletą takiej konstrukcji jest oszczędność miejsca. W odróżnieniu od bramy segmentowej, brama rolowana nie wymaga wolnej przestrzeni na suficie. Wśród zalet bram rolowanych należy także wymienić fakt, że doskonale sprawdzają się one w garażach o małej powierzchni. Dzięki temu, że otwieranie i zamykanie bramy nie wymaga dodatkowego miejsca, auto możemy zaparkować zaraz za bramą, bez obaw o uszkodzenie bramy lub pojazdu. Rozwiązanie to sprawdza się również w przypadku krótkich podjazdów.

Bramy dwuskrzydłowe

Warto zwrócić także uwagę na bramy dwuskrzydłowe, otwierane i zamykane w sposób tradycyjny. Stanowią one najtańszą opcję wśród bram garażowych. Sprawdzają się zarówno w przypadku garaży blaszanych, jak murowanych. Producenci bram dwuskrzydłowych oferują nam bramy o atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądzie. Brama tego typu wymaga większej ilości miejsca na podjeździe. Aby móc ją otworzyć, należy zaparkować samochód nieco dalej, pozostawiając odpowiednią ilość miejsca.

Bramy segmentowe – Bytom

Jak widzimy, zarówno w przepadku bram wjazdowych, jak i garażowych mamy do wyboru wiele modeli i rodzajów bram. Odpowiednio dobrana brama pozwoli nie tylko lepiej zabezpieczyć naszą posesję i garaż, ale w znacznym stopniu podniesie komfort komunikacji na naszej posesji. Rozwiązania w zakresie bram skrzydłowych i segmentowych polecane przez naszą firmę zapewniają wysoki standard i łatwą obsługę. Obsługujemy nie tylko klientów z Bytomia. Obszarem naszych działań jest cały rejon Górnego Śląska. Dostarczamy bramy wjazdowe i garażowe oraz rolety do domów, mieszkań i firm z całego województwa śląskiego. Nasze bramy to gwarancja solidności i długoletniego użytkowania. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy. Jeśli poszukują Państwo renomowanego dystrybutora bram wjazdowych i garażowych, zachęcamy skorzystania z naszych usług.